Qatar Cross Country Rally 2018 - Przygoński, Domżała i Giemza w Katarze

czw, 12 kwietnia 2018 godz. 21:39:20 skomentuj rajdy terenowe

Przygoński/Colsoul | Fot. X-raid

Wiceliderzy Pucharu Świata, Kuba Przygoński i Tom Colsoul zostali ustawieni jako trzecia załoga na liście zgłoszeń Qatar Cross Country Rally (18-22 kwietnia). Przed Mini Orlen Teamu znalazły się Hilux Nassera al-Attiyaha i Ford Martina Prokopa. Po trzech rundach Prokop wyprzedza Przygońskiego o 9 punktów.

Zgłoszono 22 samochody, jeden motocykl i dwa quady. Za Władimirem Wasiliewem (Mini), Yasirem Seaidanem i Erikiem van Loonem (Hiluxy), jako siódmych ustawiono Arona Domżałę i Macieja Martona. Polska zaloga skorzysta z Toyoty Hilux z Overdrive Racing. Za Domżałą znalazł się były zwycięzca Dakaru, Giniel de Villiers, którego pilotem w Hiluxie Toyota Gazoo Racing South Africa będzie Rob Howie.

Szymon Gospodarczyk, wicelider Pucharu Świata T3, opuści tę rundę z powodu obowiązków w RSMP. Claude'a Fourniera pilotuje w Polarisie Sébastien Delaunay. Fournier ma czterech rywali w T3.

Motocyklowi potentaci w rajdach terenowych opuszczają katarską rundę mistrzostw świata, w kolizyjnym terminie wybierając Merzouga Rally, rundę Dakar Series. Jedynym zgłoszonym motocyklistą jest Jakub Giemza z Orlen Team. W quadowym Pucharze Świata podobnie jak w Abu Zabi, powalczą Kees Koolen i Aleksandr Maksimow.

Rajd bazuje na Losail International Circuit, gdzie zlokalizowano start, metę i wszystkie biwaki. We wtorek o 20.00 rozpocznie się honorowy start z Dohy. W środę zaplanowano 4,5-kilometrowy superoes. Od czwartku do niedzieli zawodnicy będą rywalizować na odcinkach specjalnych o łącznej długości 1390 km.

Fot. X-raid