Italian Baja 2018 - Przygoński na czele listy

pon, 18 czerwca 2018 godz. 09:05:47 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Przygoński

Przygoński/Colsoul | Fot. ORLEN Team

Ubiegłoroczni zwycięzcy, Kuba Przygoński i Tom Colsoul otwierają listę zgłoszeń 25. Italian Baja, szóstej rundy Pucharu Świata (22-24 czerwca). W Pordenone zapowiedziano 32 załogi w międzynarodowej klasyfikacji plus 24 w krajowej.

W T2 powalczą Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak oraz Tomasz Piec i Michał Marczewski (Toyoty Land Cruiser). W stawce Nazionale, w grupie TH zgłosili się Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec (SAM MRT), Patrycja Brochocka i Grzegorz Komar, Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, Magdalena Zając i Tomasz Mroczek oraz Tadeusz Rzeżuchowski i Daniel Dymurski (Dacie Duster).

Zwycięzca z 2012 roku, Władimir Wasiliew, który traci 43 punkty do prowadzącego Przygońskiego, naklei dwójkę na Mini. Martin Prokop, trzeci w Pucharze Świata, pojedzie Fordem F-150 Evo z numerem 3. Podobnego Forda wystawia Miroslav Zapletal, drugi przed rokiem. Boris Gadasin, trzykrotny triumfator Italian Baja, skorzysta z G-Force BARS podobnie jak następny na liście, Andriej Nowikow. Grupę kierowców z priorytetu FIA uzupełnia Guilherme Spinelli w Volkswagenie Amarok z South Racing.

X-raid przywiezie nowe Mini John Cooper Works Rally dla Przygońskiego i Michele De Nory oraz Mini All4 Racing dla Eugenio Amosa. Na końcu T1 (21 pozycji) ustawiono nowy ukraiński pojazd Autolife Hellcat. Obsadę stanowią Jurij Protasow i dakarowy motocyklista Wadim Prituljak.

Valvadrom gości w piątek 10-kilometrowy prolog Alessandra, którego wyniki zadecydują o kolejności startu na drugim etapie. W sobotę i niedzielę widnieją w programie odcinki Andrea (OS2/3/4 90 km) i Tamara (OS 5/6 75 km). Park serwisowy zlokalizowano na terenie centrum targowo-wystawienniczego Pordenone Fiere. Meta czeka w niedzielę od 15.00 na Corso Vittorio Emanuele II w Pordenone.

Fot. ORLEN Team