Hungarian Baja 2018 - Przygoński otwiera listę

pon, 6 sierpnia 2018 godz. 11:01:55 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Przygoński

Przygoński/Colsoul | Fot. ORLEN Team

Prowadzący w Pucharze Świata Kuba Przygoński i Tom Colsoul (Mini John Cooper Works Rally) otwierają listę zgłoszeń ósmej rundy - Hungarian Baja (10-12 sierpnia). Władimir Wasiliew, który ustępuje Przygońskiemu o 52 punkty, wsiądzie do Hiluxa z Overdrive Racing. Trzeci w klasyfikacji, Martin Prokop zgłosił Forda Raptora RS CC.

Kolejne miejsca na liście zajmują Miroslav Zapletal (Ford F-150 Evo), Nani Roma (Mini John Cooper Works Rally), Xevi Pons (Hilux), Pál Lónyai ILPR Porsche Macan), Péter Osváth (BMW X6 RR), Zdeněk Pořízek (Ford F-150 Evo). Tomasz Piec i Michał Marczewski powalczą Land Cruiserem w T2. W krajowej klasyfikacji MNASZ TROB zgłosili się Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec (Mitsubishi L200) oraz Łukasz Bzdyl i Mariusz Włosiński (Pajero). Tomáš Ouředníček wraca w Hummerze.

Lista obejmuje 29 samochodów, 5 ciężarówek, 27 motocykli, 9 quadów i 20 UTV. Arkadiusz Lindner (Can-Am Renegade) i Paweł Otwinowski (Yamaha Raptor 700) będą rywalizować o punkty FIM Bajas World Cup. W IOBC Buggy zgłosili się Tadeusz Wiśniewski, Mirosław Stocerz i Rafał Marton (Can-Amy Maverick X3), Marcin Sobiech i Inez Kieliba oraz Rafał Krawczyk i Tomasz Waloch (Yamahy YXZ 1000R). Eksperymentalną załogę w Mavericku utworzą dwaj znani piloci - Dirk von Zitzewitz i Ola Fløene. W maju von Zitzewitz wygrał Yamahą UTV Hellas Rally. 

Rajd bazuje na lotnisku BudaWest w Veszprém. W piątek po 11,4-kilometrowym prologu, o 19.30 rozpocznie się wybór pozycji startowych na sobotnią część rajdu. Drugiego dnia program obejmuje powtarzany, 219,5-kilometrowy odcinek specjalny Várpalota - Járiföld puszta. Od 20.00 przewidziano rozdanie nagród na placu Óváros w Veszprém.

Fot. ORLEN Team