Dakar Rally 2019 - Rafał Sonik podsumowuje ósmy etap Dakaru

śro, 16 stycznia 2019 godz. 12:53:10 skomentuj rajdy terenowe

Kuba Przygoński & Tom Colsoul

Droga powrotna do Pisco zaczęła się od partii z piaskiem fesz-fesz, a następnie prowadziła przez blisko 80 kilometrów plażą nad Pacyfikiem. Ostatnia część ósmego etapu Dakaru to wyjątkowo trudne pasma wydm Ica, pokonywane już podczas pierwszej części rajdu, a także partia typowo off-roadowa, wymagająca wyjątkowej uwagi od pilotów.

Z rajdu wycofał się motocyklista Orlen Teamu Maciek Giemza, z powodu defektu silnika. Adam Tomiczek po 23 miejscu na wtorkowym etapie jest siedemnasty w klasyfikacji.

Kolejny świetny dzień miała załoga Kuba Przygoński / Tom Colsoul, która po raz czwarty w tym rajdzie zajęła trzecie miejsce na odcinku i nadal jest na szóstej pozycji, ale traci do legendarnego Cyrila Despres już tylko nieco ponad 4 minuty. Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski stracili blisko 2 i pół godziny po defekcie układu hydraulicznego Toyoty i spadli na 13 miejsce.

Kamil Wiśniewski zajął szóste miejsce na w kategorii quadów i pozostał na szóstej pozycji w klasyfikacji. W UTV niestety, odpadli wskutek defektu silnika Maciej Domżała i Rafał Marton w Polarisie. Nie ukończyli etapu także Santiago Creel i Szymon Gospodarczyk, którzy powrócili do rywalizacji w pół-maratonie po dniu przerwy, ale we wtorek zostali pokonani przez defekt silnika.

 


 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar