Dakar Rally 2019 - Rodewald wraca na Dakar

śro, 24 października 2018 godz. 12:49:58 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Rodewald

Moi Torrallardona, Darek Rodewald i Gerard de Rooy | Fot. Team de Rooy

Zwycięzcy Dakaru 2012 i 2016, Gerard de Rooy i Darek Rodewald wracają w styczniu na południowoamerykańskie trasy. Uzupełniona przez katalońskiego nawigatora Moisèsa Torrallardonę, załoga Petronas Team de Rooy Iveco powalczy z Kamazami w T4. W tym roku cała trójka zaliczyła Africa Eco Race, wygrywając kategorię ciężarówek. Wyzwanie sportowe nie było jednak na odpowiednim poziomie.

- Bardzo chętnie wróciłbym do Afryki, bo tam zostało moje serce, ale nie mam nic przeciwko temu, żeby wystartować w Ameryce Południowej - mówi Gerard de Rooy. - Dla naszych sponsorów Iveco i Petronas ważny jest start w Dakarze, a ja zrobię wszystko, żeby uzyskać jak najlepszy wynik. Oczywiście, będę bacznie obserwował rozwój Africa Eco Race i nie można wykluczyć naszego powrotu w przyszłości.

Nie jest jeszcze jasne, którą ciężarówką załoga wystartuje 6 stycznia z Limy. W przyszłym tygodniu zaplanowano intensywne testy w Maroku. Sprawdzone zostaną obydwa Iveco Powerstar - ze sztywnymi osiami i niezależnym zawieszeniem. Wyniki testów pozwolą wybrać sprzęt na Dakar Rally 2019. Skład drugiej załogi zespołu zostanie podany w najbliższym czasie. 

Fot. Team de Rooy

 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar