Dakar Rally 2019 - Solidarność z Salvatierrą

nie, 6 stycznia 2019 godz. 13:44:02 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Salvatierra

Juan Carlos Salvatierra | Fot. Twitter

Juan Carlos Salvatierra wczoraj po raz drugi podjął próbę przejścia odbioru administracyjnego i BK przed Rajdem Dakar, ale quad Boliwijczyka ponownie został odrzucony. Organizatorzy nie zamierzają dopuścić holenderskiego Barrena Racer BR1, na którym Kees Koolen startował w Dakarze 2017 i 2018. Salvatierrze wytłumaczono, że quad nie jest seryjny, choć kilka miesięcy temu przyjęto zgłoszenie takiego właśnie pojazdu.

MEC Team przygotowujący Hondy TRX 700 dla Waltera Nosiglii i Santiago Hansena, zaproponował Salvatierrze wynajęcie quada, jednak nie doszło do zawarcia umowy. W ramach solidarności z rodakiem, z rajdu wycofał się Leonardo Martinez. Boliwijczyk z Santa Cruz miał jechać Can-Amem. Nie wystartuje również córka Leonardo, Suany Martinez, ale w tym przypadku przyczyną jest kontuzja kolana zawodniczki. 

Biorąc pod uwagę fakt, że naszemu rodakowi Juanowi Carlosowi Salvatierrze odmówiono prawa startu w Rajdzie Dakar 2019, choć wypełnił wszystkie procedury ustalone przez organizatora i zgłosił pojazd, który uczestniczył w poprzednich dwóch edycjach maratonu, postanowiliśmy wycofać się z Dakar Rally - poinformował w komunikacie zespół Martineza. 

Fot. twitter.com/chavo_mx1

 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar