Baja Poland 2017 - Sześć Hiluxów z Overdrive

śro, 30 sierpnia 2017 godz. 10:42:42 skomentuj rajdy terenowe

Hilux Arona Domżały | Fot. Facebook

Overdrive Racing przywozi na Baja Poland rekordową liczbę sześciu Hiluxów. Lider zespołu, Nasser al-Attiyah może tak jak przed rokiem, zdobyć w Szczecinie Puchar Świata - czwarty w dorobku Katarczyka. Warunkiem jest powiększenie przewagi nad Kubą Przygońskim o 18 punktów. W kalendarzu pozostaną jeszcze Rallye OiLibya du Maroc i Baja Portalegre 500.

- To ważny rajd dla mnie i całego zespołu - mówi ubiegłoroczny zwycięzca Baja Poland, Nasser al-Attiyah. - Wynik może nas ustawić w bardzo mocnej pozycji, żeby obronić Puchar Świata. Rajd nie jest łatwy i zawsze mamy tam silną konkurencję, szczególnie ze strony polskich kierowców.

Aron Domżała pilotowany przez Szymona Gospodarczyka, liczy na poprawienie piątej lokaty w Pucharze Świata. Duńczyk Jes Munk pojedzie z Rafałem Martonem. Załogę wspierają Bewa i M-For Sport. Skład Overdrive uzupełnia trzech Holendrów - Bernhard ten Brinke, który rozpoczyna przygotowania do Dakaru i po raz pierwszy utworzy załogę ze Stéphane Prevotem, Erik van Loon oraz wracający do rajdów terenowych Peter van Merksteijn. Pilotem van Merksteijna będzie wyjątkowo doświadczony Pascal Maimon, który rozpoczynał przygodę z Dakarem w 1987 roku.

- Mieliśmy dużo pracy, żeby przygotować samochody na tę ważną rundę Pucharu Świata w Polsce - powiedział Jean-Marc Fortin. - To wymagający rajd. Mamy mocny skład i duży zespół do skoordynowania. Wszyscy byli bardzo zajęci przez ostatnie parę tygodni - najpierw w Silk Way i Hiszpanii w lipcu, potem na Węgrzech i teraz w Polsce.

Fot. facebook.com/aron.domzala