Dakar 2018 - Trzech producentów w trójce

pią, 12 stycznia 2018 godz. 11:49:08 skomentuj rajdy terenowe

Kevin Benavides | fot. Honda

Po pierwszej części Rajdu Dakar, w czołowej trójce w kategorii motocykli jest trzech producentów.

Po sześciu etapach na pierwszym miejscu sklasyfikowany jest Kevin Benavides ze wspieranego przez Motula Monster Energy Honda Team. Niespełna dwie minuty traci do niego Adrien van Beveren z ekipy Yamahy. Trzeci jest Matthias Walkner z Red Bull KTM Factory Team (+3min50sek).

- Nie potrafię opisać, jak jestem szczęśliwy - powiedział Kevin Benavides. - Prowadzę w generalce Dakaru. To był bardzo trudny tydzień i dotarłem do La Paz w najlepszy możliwy sposób. Pracowałem bardzo ciężko na ten moment. Dzień przerwy wykorzystam do naładowania baterii i przygotowania się na drugi tydzień rajdu. Najważniejsze to zachowanie spokoju i cieszenie się z tego co jest.

Kevin Benavides

- Za nami bardzo długi dzień, ale bez problemów dotarliśmy do biwaku w La Paz - komentował Adrien Van Beveren. - Przez większą część dnia padało, a na łączniku było naprawdę zimno. Charakterystyka odcinka była dość szybka, nie mieliśmy problemów technicznych. Celem było nie popełnienie błędów w nawigacji i dotarcie do mety z dobrym wynikiem. Wszystko układa się dobrze i cieszę się z dnia przerwy. Strata do lidera jest niewielka i w kolejnym tygodniu wszystko może się zdarzyć.

Adrien van Beveren

- Szczerze powiedziawszy wszystko idzie mniej więcej zgodnie z planem - powiedział Matthias Walkner. - Potrzebuję teraz odpoczynku, ponieważ jestem zmęczony po tym trudnym początku. Cieszę się, że jestem blisko lidera, ale nie jestem jedyny. Jest sześciu czy siedmiu motocyklistów, którzy myślą o pierwszym miejscu, gdy znów zaczniemy jechać. Wiem z poprzednich lat, jak wiele rzeczy może się zmienić w Boliwii. Do tego mamy jeszcze dwa etapy maratońskie. Przed nami kilka trudnych dni.

Matthias Walkner
 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar