Ural na Dakar

czw, 2 sierpnia 2018 godz. 10:57:49 skomentuj rajdy terenowe

Ural Next | Fot. Facebook

W Szentendre nad Dunajem powstaje rajdowy Ural Next, który według planów Hungarian Ural Next Team powinien zadebiutować w przyszłym roku w węgierskich rajdach i w Pucharze Świata. Jeżeli konstrukcja okaże się niezawodna, Ural zaliczy Silk Way Rally 2019, a następnie Dakar Rally 2020. Ciężarówka powalczy w kategorii 6x6.

Szefem zespołu i kierowcą jest Ákos Jobbágy, były pilot MAN-a Opel Dakar Team, od ubiegłego roku jeżdżący w rajdach terenowych Toyotą RAV4 z Péterem Krajnyákiem. Załoga podjęła decyzję o budowie ciężarówki - i wybór padł na Urala Next. Z fabryki UralAZ w Miassie, w obwodzie czelabińskim, nadszedł seryjny egzemplarz. Przebudowa na rajdową wersję potrwa około 8 miesięcy.

Technicznym szefem projektu został Csaba Bakó, posiadający doświadczenie w wyścigach ciągników siodłowych, były inżynier Oxxo Racing Team rywalizującego w mistrzostwach Europy. Pokładowym mechanikiem będzie Balázs Kása, były pilot Jobbágy'ego w drogowych rajdach. Załoga korzystała z Łady VFTS. Do zespołu dołączył doświadczony rajdowiec Attila Harcsa. Za logistykę odpowiada Gergő Péntek.

Ural Next | Fot. Facebook

Ural Next | Fot. Facebook

Hungarian Ural Next Team | Fot. Facebook

Fot. facebook.com/Hungarian-Ural-Next-Team