Villagra planuje rewanż

nie, 11 lutego 2018 godz. 11:07:39 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Villagra

Federico Villagra | Fot. Team de Rooy

Zwycięzca dwóch odcinków, drugi do przedostatniego etapu San Juan - Córdoba, Federico Villagra rozmawia z zespołem de Rooyów na temat startu Iveco w Rajdzie Dakar 2019. Główny rywal Kamaza, El Coyote w styczniu nie osiągnął mety z powodu awarii skrzyni biegów.

- Rozmawialiśmy już z Team de Rooy, żeby wprowadzić trochę poprawek, które pozwolą nam walczyć z Kamazami - powiedział Villagra podczas imprezy Iveco. - Jedną z nich byliby koledzy, którzy są również szybcy, bo jeżeli masz takiego, który jedzie godzinę za tobą, to praktycznie jesteś zdany tylko na siebie i załogę.

Villagra przyznał, że zespół popełnił błąd tankując ciężarówkę w trakcie neutralizacji pomiędzy dwiema częściami odcinka specjalnego na 12 etapie. Ekipa Kamaza nagrała całą sytuację i złożyła protest - ale Argentyńczycy odpadli następnego dnia.

- Mój zespół zamierzał złożyć odwołanie, a wyjaśnienie takiej sprawy czasem zajmuje wiele miesięcy - mówił Villagra. - Dlatego do końca atakowałem i chciałem wygrać. Nie wiedziałem czy dadzą mi karę czasową, wykluczą mnie czy po prostu unikniemy ukarania.

Fot. dakar-derooy.com