Wasiliew faworytem Africa Eco Race

śro, 22 listopada 2017 godz. 08:15:18 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Wasiliew

Wasiliew/Żilcow | Fot. g-energy.org

Ponad sto pojazdów wystartuje z Monako na 10. Africa Eco Race - maraton z metą w Dakarze (31.12-14.1). Listę zgłoszeń zamknięto 15 listopada.

Władimir Wasiliew użyje Mini i zamierza powtórzyć wygraną ze stycznia tego roku. Overdrive Racing zapowiedział Hiluxa. MD Rallye Team wystawia armadę buggy Optimus. Mathieu Serradori przywiezie buggy SRT. Lionel Baud mający w dorobku sześć zwycięstw w mistrzostwach Francji w rajdach szutrowych, ponownie wsiądzie do buggy FDS Racing Team.

Po raz pierwszy wprowadzono oddzielną klasyfikację dla T3. Na liście zgłoszeń widnieje 10 pojazdów UTV.

Team de Rooy wraca do rajdu, w pierwszej edycji w 2009 roku wygranego przez Jana de Rooya. Jego syn Gerard skorzysta ze sprawdzonego Iveco Powerstar. Nowy model Evo z niezależnym zawieszeniem wszystkich kół, przetestuje Wuf van Ginkel. W stawce 15 ciężarówek znajdą się Tatra trzykrotnego zwycięzcy Tomáša Tomečka, Scania Qualisport Torpedo Miklósa Kovácsa (wygrał edycję 2010), MAN-y Elisabete Jacinto i Noëla Essersa.

Gev Sella, już 19-latek, spróbuje powtórzyć sukces w Dakarze z 2017. Izraelskiego motocyklistę korzystającego z licencji RPA, wspiera brat Tsuk. Nie zabraknie Påla Andersa Ullevålsetera, triumfatora edycji 2015 i 2016, trzeciego w tym roku Martina Benko. Zgłosili się Paolo Ceci, Franco Picco, Harite Gabari, Dmitrij Agoszkow, mieszkający w Senegalu Francuz Julien Sanchez.

Fot. g-energy.org