Baja Russia - Northern Forest 2017 - Wasiliew otwiera listę

wto, 7 lutego 2017 godz. 09:48:36 skomentuj rajdy terenowe

Władimir Wasiliew | Fot. vrtsport.ru

Dwadzieścia załóg zgłosiło się na Baja Russia Northern Forest, pierwszą rundę Pucharu Świata w rajdach terenowych (24-26 lutego). Jedenaście zapowiedziało start w PŚ, pozostałe dziewięć będzie rywalizować wyłącznie w mistrzostwach Rosji.

Na czele listy ustawiono zwycięzców Africa Eco Race, Władimira Wasiliewa i Konstantina Żilcowa w BMW X3 CC. Kolejne miejsca zajmują Tapio Lauronen w Pajero z RE Autoclub, Wiktor Choroszawcew w BMW X3, Tunezyjczyk Hatem Achour w Nissanie Pathfinder, Władimir Frołow w Nissanie Pick Up.

Stawkę T2 otwiera Aleksandr Terentiew w Raptorze. Rywalami kierowcy RE Autoclub będą Katarczyk Abdulla Adel Hussain (Patrol), Saudyjczycy Yasir Seaidan i Ahmed Almalki (Land Cruisery) oraz Kazach Marat Abykajew (Patrol). Jean-Paul van Boehmen zgłosił Polarisa w T3.

Za uczestnikami Pucharu Świata znalazły się trzy załogi G-Force Proto, wystawionych przez Suprotec Racing. Boris Gadasin, Andriej Nowikow i Andriej Rudskoj powalczą w pierwszej rundzie mistrzostw Rosji - podobnie jak Jouni Ampuja, dysponujący Pajero z RE Autoclub. Czwartym G-Force Proto pojedzie Roman Briskindow.

Fot. vrtsport.ru