Wypowiedzi po drugim etapie

czw, 16 sierpnia 2018 godz. 08:06:21 skomentuj rajdy terenowe

Rafał Sonik

RAFAŁ SONIK: - Na kalkulowanie ryzyka i mocne ściganie przyjdzie jeszcze czas. Było tam mnóstwo miejsc, w których trzeba było szybko reagować - gwałtownie się podnieść i zamortyzować uderzenie nogami. Moje kolano dobrze się sprawowało, nie było żadnych niepokojących symptomów, a to z kolei świetny prognostyk na kolejne dni. Nie jest ono jeszcze takie, jak przed kontuzją, ale ważne, że złapałem rytm. Czułem się dziś zdecydowanie lepiej niż wczoraj, kiedy bolało mnie niemal całe, nieprzywykłe do tego rodzaju wysiłku ciało. Dziś mięśnie przypomniały sobie rajdowy tryb i cały „mechanizm” zaczął pracować płynniej. Odjechali mi w drugiej, zdecydowanie szybszej części odcinka. Nawet nie próbuję ich gonić, bo na taką rywalizację przyjdzie jeszcze czas. Poza tym obaj testują tu nowe rozwiązania przed Rajdem Dakar i jak widać sprawdzają się, ponieważ ich quady są zdecydowanie szybsze.

MACIEJ GIEMZA: - Drugi odcinek wydawał się z początku być bardzo techniczny, wolny i z dużą liczbą niebezpiecznych kamieni. Po tankowaniu na 170. kilometrze było już bardzo szybko - rozwijaliśmy prędkości na poziomie 120, a nawet 150 kilometrów na godzinę. Jechało mi się bardzo dobrze, utrzymałem drugie miejsce wśród juniorów, w czwartek walczymy dalej

ADAM TOMICZEK: - Ten odcinek był bardzo zróżnicowany - od startu na trudnych, górskich i kamienistych drogach, po bardzo szybkie proste. Cały czas staram się jechać uważnie i dobrze nawigować, dzięki czemu dojechałem do mety bez żadnych przygód. Z kilometra na kilometr czuję się coraz lepiej na motocyklu i już czekam na kolejne OS-y.