Rally Kazakhstan 2017 - Wypowiedzi Rally Kazakhstan

pią, 19 maja 2017 godz. 13:40:01 skomentuj rajdy terenowe

Kuba Przygoński

KUBA PRZYGOŃSKI: - Startujemy po raz pierwszy w Kazachstanie. Będzie to nasz debiut w tej części świata. Rajd zapowiada się bardzo ciekawie. Przed nami sześć długich etapów wytyczonych po tamtejszych bezdrożach. Wszyscy mówią, że teren jest niesamowity zwłaszcza pod kątem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru. Nowe zawody to również niepowtarzalna okazja sprawdzenia się w ekstremalnych okolicznościach, zwłaszcza że będziemy musieli dużo improwizować i szybko reagować na zmieniającą się sytuację na trasie. Po udanym starcie na katarskiej pustyni do Aktau jedziemy walczyć o podium.

ARON DOMŻAŁA: -  Doświadczenie Maćka jest ogromne, co na tym poziomie rozgrywek jest nieocenione. Od małych detali wielokrotnie zależy lepszy lub gorszy czas. Teraz celem jest wyeliminowanie błędów, które odbierały nam cenne minuty. Mam nadzieje, ze z Maćkiem szybko się zgramy i unikniemy błędów nawigacyjnych. Wtedy możemy zacząć myśleć o podkręceniu tempa. Starałem się dowiedzieć jak najwięcej o trasach. Zapowiada się szybki i zróżnicowany rajd, ale w większości po szutrówkach, które bardzo lubię. Jestem więc pozytywnie nastawiony.

MACIEJ MARTON: - Parę tygodni temu, po Rajdzie Kataru, dostałem od Arona  propozycję wspólnego startu w Kazachstanie. Nie za bardzo był czas na wspólną jazdę i testy, dlatego nasze wspólne przygotowania pozostały na poziomie planowania współpracy. Pierwszym sprawdzianem będzie więc pierwszy etap Rally Kazakhstan. W 2012 roku startowałem w Silk Way Rally. Patrząc na trasę etapów, wydaje się, że będziemy mieć do czynienia z podobnymi terenami. Będą i wydmy, i góry, i stepy, i kamienie. Taka różnorodność cieszy. Mam nadzieję, że czeka mnie trochę frajdy z nawigacji, ale że nie będzie też zbyt trudna, ponieważ potrzebujemy trochę czasu na ułożenie współpracy.