Baja Carpathia 2014 - Z Chevroletami i Zapletalem

czw, 24 kwietnia 2014 godz. 09:16:52 skomentuj rajdy terenowe

Stańco/Kołodziej | Fot. Mateusz BodnaraWczoraj o północy minął pierwszy termin zgłoszeń do rajdu Baja Carpathia, który w dniach 1-3 maja, odbędzie w Stalowej Woli i okolicach. Organizatorzy na zgłoszenia czekają jeszcze do piątku, 25 kwietnia, a pełną listę zawodników, ogłoszą w najbliższy wtorek, na dwa dni przed startem imprezy.

Do tej pory zgłoszenia przesłało ponad 40 załóg, które wezmą udział w rywalizacji samochodów terenowych, walcząc o punkty Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA, Mistrzostw Polski, Mistrzostw Czech oraz Pucharu Polski w rajdach terenowych.

- Na trasie zobaczymy m.in. całe podium pierwszej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a więc dwie załogi zespołu G1 Racing w Chevroletach S10, czyli Łukasza Komornickiego z Ernestem Góreckim i Macieja Stańcę z Arturem Kołodziejem oraz załogę Nissana Navary Paweł Molgo/Janusz Jandrowicz. Wystartują również ubiegłoroczni i cały czas jeszcze aktualni Mistrzowie Polski, Miroslav Zapletal i Maciej Marton w BMW X3, którzy aktualnie w Katarze walczą o punkty Pucharu Świata - informuje Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów.

Rywalizacja na trasie rajdu Baja Carpathia będzie jeszcze ciekawsza dzięki obecności zawodników startujących na motocyklach i quadach. Na liście zgłoszeń jest ich już kilkunastu, a zapisy wciąż jeszcze trwają.

Fot. Mateusz Bodnara