Baja Szczecinek 2017 - Zapletal chce zabisować

śro, 20 września 2017 godz. 11:14:17 skomentuj rajdy terenowe

Miroslav Zapletal | Fot. Offroadsport.cz

Miroslav Zapletal walczy o drugi z rzędu tytuł mistrza Polski w rajdach terenowych. Aktualny lider RMPST w generalce i T1, szef Offroadsport.cz zgłosił Hummera na Baja Szczecinek - szóstą rundę mistrzostw. Zapletal i Bartosz Momot otwierają listę zgłoszeń z numerem 101.

Zapowiedziano cztery samochody T1 - również BMW GPR Marcina Łukaszewskiego, BMW X3 Dariusza Jedlińskiego i Chevroleta TrailBlazer Zbigniewa Jasiewicza. W stawce pięciu kierowców T2 widnieją dwie panie - Klaudia Podkalicka i Rebeka Jankowska. Obsadę uzupełniają cztery załogi w TH i trzy w Open.

Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych i Dacia Duster Elf Cup przyciągnęły 19 załóg. W stawce znaleźli się Niemiec Carsten Danne (Toyota FJ Cruiser) i Duńczyk Per Bertelsen (Suzuki Jimny). Do Pucharu Polski w Rajdach Baja zgłoszono pięć motocykli, dziesięć quadów i siedem UTV. Listę otwiera dakarowiec Krzysztof Jarmuż na Hondzie CRF 450.

Rajd organizowany przez Automobilklub Rallyland i Stowarzyszenie Miłośników Turystyki Aktywnej z Sopotu, bazuje w Szczecinku. W piątek o 16.00 rozpocznie się start honorowy w Parku Miejskim. O 17.45 rusza 4,15-kilometrowy prolog na poligonie AMW Szczecinek. W sobotę zaplanowano po dwa przejazdy odcinków Czarne (57 km) i Okonek (43 km). Meta czeka od 17.20 w Szczecinku.

Fot. Offroadsport.cz