Rajd Dakar 2014 - Żilcow pilotem Hołowczyca

czw, 7 listopada 2013 godz. 17:37:16 skomentuj rajdy terenowe

Konstantin Żilcow i Krzysztof Hołowczyc | Fot. X-raid

Konstantin Żilcow będzie pilotem Krzysztofa Hołowczyca w Dakar Rally 2014. Monster Energy X-raid Team wystawia w południowoamerykańskim maratonie cztery Mini All4 Racing. Stephane Peterhansel ubiegający się o 12 zwycięstwo w Dakarze, przedłużył kontrakt z X-raidem na dwa lata i poprowadzi czarne Mini. Czerwonym pojedzie Hołowczyc, żółtym Nani Roma, a pomarańczowym nowy w zespole, Orlando Terranova.

X-raid poinformował o nawiązaniu współpracy ze słoweńską firmą Akrapovič, specjalizującą się w układach wydechowych. Wszystkie Mini zaliczą Dakar z nowym wydechem.

Konstantin Żilcow ma 48 lat, pochodzi z Moskwy. Do 2010 roku był kierowcą w klasycznych rajdach, a od 2006 roku pilotował również Rusłana Miszikowa. W 2005 debiutował w Dakar Rally. Jeździł buggy z Jarosławem Sołowiewem,  potem z Jean-Louisem Schlesserem. Dwukrotnie wygrał klasyfikację Pucharu Świata w klasie T1.3. W tym roku zajął trzecie miejsce w Dakarze pilotując Leonida Nowickiego, a następnie triumfował w Silk Way Rally tworząc załogę ze Schlesserem. 

Fot. X-raid