Zmiana szefa Dakaru

pią, 8 marca 2019 godz. 09:04:44 skomentuj rajdy terenowe

David Castera i Carlos Sainz | Fot. Twitter

Dyrektor Rajdu Dakar, Etienne Lavigne zwolnił stanowisko i jak informują francuskie media, zostanie zastąpiony przez Davida Casterę. Lavigne kierujący Dakarem od 1994 roku, przejmie nowe obowiązki w ASO Group. Zmiana szefa rajdu ma się łączyć z przeniesieniem trasy z Ameryki Południowej do Arabii Saudyjskiej.

48-letni David Castera pochodzący Bordeaux, zaczynał rajdową karierę na motocyklu. Mistrz Francji w rajdach enduro zaliczył pięć dakarowych startów na jednośladzie (1994-98), w 1997 roku zajął trzecie miejsce. W 2005 zatrudnił się w ASO obejmując funkcję dyrektora sportowego Rajdu Dakar. Przeprowadził się wraz z rodziną do Buenos Aires. W marcu 2015 postanowił zrobić sobie przerwę, a potem Peugeot Sport namówił go do objęcia roli pilota Cyrila Despresa. Współpraca przyniosła siódme (2016) i trzecie miejsce w Dakarze (2017). W styczniu ubiegłego roku spółka Castery, ODC przejęła organizację Rallye du Maroc. David został także nowym pilotem Stéphane Peterhansela. Mieszkaniec Andory aktualnie wraca do zdrowia po wypadku na 9 etapie Dakaru 2019.

Z ASO odszedł Xavier Gavory, dotąd odpowiedzialny za relacje z zawodnikami podczas Rajdu Dakar. Gavory znalazł zatrudnienie w Eurosporcie. 

Fot. twitter.com/davidcastera1